LAMAN RASMI PERBADANAN KEMAJUAN NEGERI MELAKA

PERINDUSTRIAN

Kawasan Yang telah Dibangunkan Oleh PKNM

Kawasan Perindustrian
Industrial Estate
Keluasan yang dimajukan (Hektar)
Develop Area (Ha)
Keluasan Boleh Jual (Hektar)
Saleable Area (Ha)
Keluasan Telah Jual (Hektar)
Area Sold (Ha)
Ayer Keroh203.69174.18174.18
Alor Gajah116.6173.0073.00
Batu Berendam (FTZ)107.0185.8985.89
Bukit Rambai505.97349.60349.60
Merlimau130.48105.34105.34
Tangga Batu85.3252.2852.28
Tanjung Keling9.357.487.48
Masjid Tanah129.5565.9544.69
Melaka Halal Hub Serkam54.5035.3430.15
Melaka World Solar Valley175.01131.72131.72
Telok Gong288.13288.13288.13
Elkay Industrial Park202.34171.8860.68

Kawasan Perindustrian Negeri Mlaka

 

Kawasan Perindustrian & IKS yang dibangunkan Oleh PKNM

Kawasan IndustriKawasan DibangunkanBaki Kawasan
Masjid Tanah320.12 ekar54.916 ekar
Melaka Halal Hub, Serkam134.67 ekar
(Fasa 1 & 2)
8.036 ekar
Elkay, Lipat Kajang Jasin500.00 ekar163.78 ekar (industri)
16.45 ekar (asrama)
Telok Gong 319.08 ekar277.049 ekar